Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Saç Boyarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boyalı saçlara sahip olanların saçlarını 2 ila 3 haftada bir boyaması gerekebilir. Diplerden çıkan saçların boyanması için hazır saç boyalarını satın alabilir ve evde boyama işlemini kendiniz yapabilirsiniz. Ancak bazı hususlara dikkat edilmesi gerekiyor. Öncelikle kaliteli bir saç boyası seçmeye özen göstermelisiniz. Kalitesiz boyalar saçlarınıza çok ciddi zararlar verebilir.

Evde Saç Nasıl Boyanır?

Saçlarınızı evde boyarken çok hızlı hareket etmeniz gerekir. Çünkü boyanın saçlarınızın bir bölümünde daha uzun süre kalması daha farklı bir tonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu durumda saçlarınızda renk dalgalanması görünümü oraya çıkacaktır. Boyama işleminin hızla tamamlanmasını sağlamanız gerekiyor. Ense ve alın gibi bölümlere boyanın taşmaması da önemli bir detay.

Saç boyası alerji yapabilir. Boyamaya geçmeden önce az miktarda bileğinize sürerek test yapmanız gerekiyor. Boyanın kutu üzerinde yazan süreden daha uzun süre saçlarınızda kalmamasına da özen gösterin. Daha uzun süre kalması hem daha farklı bir tonun ortaya çıkmasına neden olur, hem de saçlarınız zarar görür. Daha önce saçlarınızı evde boyamadıysanız tüm bunlara dikkat etmelisiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.