Kaynak Saç Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Son zamanlarda saçların kolay kolay uzamaması, yanlış müdahaleler sonucu saç kayıpları, aşırı yıpranma sonucu saçlarda kısalma gibi sorunlar kadınları kaynak saç uygulamasına yönlendiriyor. Kaynak saç yöntemleri, hiç boyanmamış doğal saçlardan veya protez saçlardan, kişinin kendi saçlarına küçük tutamlarla tutturularak gerçekleştiriliyor.

kaynak saç

kaynak saç

Çoğu kaynak saç yönteminde doğal görünümlü saçlar elde edilir ancak kullanım esnasında kendi saçınızmış gibi tarama, yıkama, şekillendirme işlemleri yapıldığında protez saçlarda karışma, kopma, matlaşma ve saç yapısında deformasyon gibi sorunlarla karşılaşılması muhtemeldir.

Kaynak Saç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Kaynak saçlar az önce bahsi geçtiği gibi doğal saç veya protez saçlardan oluşabiliyor. Bu nokta unutulmaması gereken ilk şey, kaynak saçlar, doğal saçla uygulandığında bile onlara oldukça incelikli davranılması gerekir.

kaynak saç hakkında

kaynak saç hakkında

Protez saçla yapılan kaynak saçlarda karışma sıkça karşılaşılan bir problemdir bunun yanında doğal saçlarda da benzeri problemler gözlenebilir. Doğal saçla uygulanan kaynak saçlar, her ne kadar doğal olsa da kendini yenileme ve güçlendirme  özelliği olmadığından yüksek sıcaklık, kimyasal ürünlerle müdahale, kuruyken hoyratça tarama gibi eylemleri mümkün mertebe azaltmak gerekecektir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.