Kaynak Saç Nasıl Yıkanır?

Daha önce kesilmiş saçları saç uzatmak isteyenlerin saçlarına ekleme işlemine verilen isim kaynak saç olarak bilir. Saçları kısa olan bayanların kaynak saç kullanarak saçlarını uzatmaları mümkündür. Kaynak saçların sadece boy uzatmak için tercih edilmeyip, saça hacim vermek için de kullanıldığı rahatlıkla söylenebilir. Saçlarında kimyasal olmasını istemeyen ve bu yüzden boyadan uzak duran bayanlar da kaynak kullanır.

saç bakımı

saç bakımı

Kaynak saçların çıkarılması, yıkanması ve bakımı konusunda titiz davranmak gerekir.  Kaynak saçlar yıkanırken saçın dip bölgesine masaj yapılması önerilir. Saç diplerinin durulama işleminde ne çok soğuk ne de çok sıcak su kullanılması gerekir. Ilık su kullanılması önerilir.

saç kaynak modeli

saç kaynak modeli

Kaynaklı Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kaynak yapılan saçların bakımı yaparken dikkatli davranmak gerekir. Kaynak yapılan saçı, dipten taramak imkânsızdır. Yıkanan saçlara bakım yapılması gerekir. Bakım yaparken saç uçlarına krem uygulamasının yapılması gerekir. Ancak kremleri kullanırken kaynak başlangıcına uygulanması doğru değildir. Saçlar yıkandıktan sonra yumuşak işlemelere saçların taranmasına dikkat etmek gerekir. Kaynak yaptıranların kendi saçları ile diplerin dolaşmasını engellemek adına 2 haftalık sürelerde kuaföre gidip bakım yaptırmaları önerilir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.