Kaynak Saçın Bakımı

Saçlarınız kısa, uzasın istiyorsunuz ama o kadar sabredemiyorsunuz. O zaman sizin saçınıza kaynak yaptırmanız gerekiyor. Yani kendi saçınızın arasına saç eklettirmelisiniz.  Böylece saç uzatma sürecini çok çabuk geçirecek, kendi saçlarınızla aynı boyda ama daha gür saçlarınız olacak.

kaynak saçın bakımı

kaynak saçın bakımı

Hatta isterseniz bir kaç tutam değişik renkler bile araya konabilir. Aslında kumral saçlarda kırmızı ince çizgiler hiçte fena durmuyor. Ama bu kaynak saça nasıl bakım yapılır? Meraklanmayın.

Saçın Bakım İşlemleri

Kaynak saçlarınız hangi yöntemle yapılırsa yapılsın dipten tutturulmamıştır. Bu yüzden sizin de saçınızı dipten taramamanız gerekiyor. Öncelikle dikkat edeceğiniz nokta bu. Eğer kaynak işleminiz silikon kaynak olarak yapıldıysa sıcak fön kullanmayın, yumuşayabilirler. Keratin kaynak veya diğer kaynak yöntemlerinde ise böyle bir sakınca yok.

kaynak saçın bakımı

kaynak saçın bakımı

Bakım konusunda esas dikkat etmeniz gereken normal olarak dökülen saçlarınız. Bir saç teli 4 ile 6 yıl arası canlı kalıyor, sonra dökülüyor. İşte siz bu dökülen saçlarınızı arada kuaförünüze uğrayıp temizlettirmelisiniz. Aksi halde kaynak saçlarla karışabiliyorlar. Bu da size en kötü olasılıkla kaşınma hissi yaratır.

kaynak saçın bakımı

kaynak saçın bakımı

Veya yattığınızda yastığınıza batarlar.  Sonuç olarak  aslında saça kaynak yapmak saçı dökmüyor, aksine doğal olarak sizin dökülen saçlarınız eklenmiş saçları karıştırıyor. Kuaförünüz size bu konuda da memnuniyetle yardımcı olacaktır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.