Keratin Kaynak Bakımı

Keratin kaynakta keratin adı verilen yapıştırıcı kullanılır. Saç kaynak yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan keratin kaynakta kullanılan keratin adı verilen yapıştırıcı, vücudun saç ve tırnak yapısında doğal olarak bulunan bir madde olup, insan sağlığı açısından hiçbir risk teşkil etmez. Bu nedenle kaynak yöntemleri arasında en çok keratin kaynak metodu önerilir.

keratin kaynak

keratin kaynak

Keratin kaynağın tek dezavantajı her saç tipi için uygun bir kaynak yöntemi olmamasıdır. Kalın telli ve gür saçlar için uygun olan bu kaynak yöntemi, çok ince telli saçlar, çok kısa saçlar ve seyrek saçlar için uygun değildir.

Keratin Kaynak Bakımı Nasıl Olur?

Keratin kaynak saçın bakımı son derece kolaydır. Saçlar aynen gerçek saçlar gibi kolayca yıkanır. Yıkama sırasında çok sert hareketler yerine yumuşak hareketlerle saçı yıkamak gerekir.

keratin kaynağı

keratin kaynağı

Yıkama sonrası saçların kolay taranması için uygun bir saç kremi kullanılabilir. Saçlar mutlaka fön makinesi ile kurutulmalı ve taranmalıdır. Kaynak saçlar isteğe bağlı olarak boyanabilir. Bunun dışında 15 günde bir kuaförünüze giderek saçınıza bakım yaptırdığınızda saçınızı gönül rahatlığı içinde kullanabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.