Ombre Saç Modeli

Son dönemde oldukça rağbet gören saç boyama uygulamalarından biri de ombre balyaj. Temel olarak saç uçlarının saç köklerine göre birkaç ton daha açık olması için yapılan bu uygulama, saçlar sanki güneşten açılmış gibi ışıklı ve parlak bir görüntü oluşturuyor. Bayanlar tarafından çok beğenilen bu teknik, son birkaç yıldır oldukça tercih edilen bir saç boyama şekli olarak karşımıza çıkıyor.

ombre saç

ombre saç

Bir diğer adı da uç balyaj olan ombre saç tekniği, boyama esnasında saçların ters yönde taranarak kısmi bir keçe gibi olmasını sağlayan krepe yöntemi uygulanarak yapılıyor. Yani tutam tutam ayrılan saçlar önce krepe yöntemiyle taranıyor, ardından da bu saçların uç kısımlarına açık renkli boya sürülüyor. Krepe yapılmasının nedeni ise, saçlarda ara renk geçişlerini sağlamak.

Ombre Saçı Yıpratır mı?

Boya yapılan tüm saçlar zaten ekstra bakım gerektirir. Bu saçların bakımı için şu anda piyasada çok sayıda ürün bulmanız mümkün.

ombre saç modeli

ombre saç modeli

Ayrıca zeytinyağı, argan yağı, biberiye yağı vb. doğal bakım yağlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ombre saçta da renk açıcı ürünler kullanıldığı için, bu saydığımız bakım ürünlerini kullanmanız yeterli olacaktır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.