Ombre Saç Yapımı

Son birkaç yıldır saç trendleri arasındaki varlığını koruyan ombre saç dip yani üst bölümü daha koyu, alt bölümü ise daha açık renkte olan saç şekline deniyor. Normal bayanmış saçların uç bölümlerinde hafif bir renk açılması meydana gelebilir.

ombre saç

Bu saç rengi ombre saç ile karıştırılmamalı! Çünkü özellikle yapılan bu işlemde saç rengindeki ton farkı çok daha belirgin olur. İki rengin kesin hatlarla ayrılmamış olması, iç içe bir görünüme sahip olması da bu uygulamanın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Evde Ombre Saç Yapılır mı?

Aslında saça bu formu kazandırmak çok zor değil. Bu nedenle ombre saç nasıl yapılır sorusunun 2 yanıtı bulunuyor. Eğer sabırsızsanız hemen profesyonel bir kuaför salonuna giderek saçlarınıza bu harika uygulamanın yapılmasını sağlayabilirsiniz. Fakat kuaföre gitmek istemiyorsanız ve kendiniz bu işlemi yapmak isterseniz bu durumda papatya suyu kullanabilirsiniz. Sadece saçlarınızın uç kısımlarına sürerek şapka ya da bandana takıp güneşte 2 saat kalın.

ombre saç modeli

Eğer gerekirse bu işlemi birkaç defa daha uygulayarak saçlarınızın uçlarının daha açık bir renge bürünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak elbette sizlere önerimiz kuaför salonunu tercih etmeniz olacak. Hem daha güvenli bir yöntem hem de istediğiniz saç tonu ve ombre düzeyi tam olarak yakalanabilir. Kuaförler farklı metotlar uygulayarak daha güzel bir renk kontrası yakalayabiliyor. Ayrıca ten renginize uygun bir renk kontrasına sahip olmak isteyenler de tercihini kuaföre gitmekten yana kullanmalı!

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.