Saç Beyazlaması Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Saçların beyazlaması ilerleyen yaşların getirdiği bir durum olsa da günümüzde gençlerde de sıklıkla görülür. Genetik durumlarında saçların erken beyazlamasın da etken olduğu bilinir.

saç kaynak

saç kaynak

30’lu yaşlardan sonra daha çok başlar. Saç beyazlaması hakkında bilinen en büyük yanlışlardan biri ise beyaz saçı kopartırsanız, saçlarda beyazların artacağı, görüşü. Beyaz saçınızı koparsanız dahi yerinden yine beyaz saç çıkar.

Saç Beyazlaması ve Yanlış Bilinenler

Saç beyazlaması genetik olduğu kadar çevresel faktörlerden de etkilenir. Stres özellikle saçların beyazlamasına neden olur. Güneş ışınları özellikle saçları yıpratır ve beyazlamasına neden olur. Sigara aşırı içiyorsanız, azaltmalısınız. Saçlarını sık boyayanların saçları beyazlar diye bir görüş yanlıştır.

saçların beyazlamasını önlemek

saçların beyazlamasını önlemek

Saçlarını sık boyayan kişilerde sadece saç dipleri zarar görür. Boya ile saç beyazlamasının bir ilişkisi yok. Saçlarınız erken yaşlarda beyazladı diye erken yaşlanacaksınız diye bir endişeye kapılmayın. Yaşlanma daha çok beslenme ve genetik ile ilgili. Saçlarınıza krem ya da maske yaptırdığınız zaman da saçlarınız beyazlamaz. Aksine saçlarınız daha sağlıklı ve gür hale gelir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.