Saç Kaynak Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Günümüzde saç kaynak yöntemi, genellikle saçlarını çeşitli nedenlerle kaybederek saça a-hasret kalan kişilerce tercih edilir. Saç kaynak yöntemlerinin bir diğer tercih edilme sebebi ise saçların yıpranmasıdır. Saçları dolgun ve hacimli hale dönüştüren kaynak yöntemleri, çeşitli türlerde yapılır. Saç kaynak hakkında bilinmesi gerekenler de yaptıracağınız kaynak yöntemi hakkında fikir sahibi olmanıza  katkı sağlar.

Sac Kaynak Hakkinda

Sac Kaynak Hakkinda

Saç Kaynak Yöntemleri Nelerdir?

Saç kaynak  yöntemleri, çeşitli türlerde gerçekleştirilir. Kaynak yöntemleri; saçın yapısına, türüne ve uzunluğuna bağlı olarak değişir. Yapıştırma, dikme ve bağlama tekniklerine bağlı olarak gerçekleştirilen yöntemler, başarılı şekilde uygulandığında doğal sonuçlara ulaştırıyor.

Yapıştırma tekniği ile uygulanan yöntemler; keratin, soğuk keratin, mikro bant, mikro jel şeklinde ayrılıyor. Yapışkan yöntemi ile yapılan keratin de saçta donabilen güçlü yapıştırıcılar kullanılıyor. Soğuk veya sıcak şeklinde yapılan keratin uygulaması, son yıllarda oldukça rağbet görüyor. Ancak soğuk yöntem, ısı ile temasa girmemesi ve kolayca saçta donması ile diğer yönteme göre daha fazla tercih ediliyor. Dikme yöntem arasında ise halka saç kaynak bulunuyor. Halka kaynak, saça takılan ince boncuklar yardımı ile gerçekleştiriliyor. Takıp çıkartmak adına kolay oluşu ve doğal duruşu ise en büyük avantajları arasında yer alıyor.

Sac Kaynak Hakkinda

Sac Kaynak Hakkinda

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.