Badem Yağı Saç Uzatır mı?

Saçlarınızın kısa sürede uzamasını istiyorsanız öncelikle ona sağlık kazandırmalısınız. Sağlıksız saç derisi saçların uzamasını engeller ve kısa sürede yıpranarak canlılığını yitirmesine neden olur. Bu durumun önüne geçmek için saç uzatıcı yağ kullanabilirsiniz. Saç derisini besleyerek saçların uzamasına olanak sağlayan bitkisel yağların başında tabi ki badem yağı geliyor. Düzenli olarak yapacağınız badem yağı uygulaması saçlarınızın kaybettiği ışıltıyı da yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Saç Uzatmak

Saç Uzatmak

Saç Besleyici Yağlar Nasıl Uygulanır?

Badem yağını ele alırsak, rastgele bir uygulama yapmamak gerektiğini söyleyebiliriz. Saçlarınızda bölgesel sorunlar varsa bir pamuğa badem yağı damlatarak banyodan birkaç saat öncesinde sorunlu bölgeye uygulama yapabilirsiniz. Saçınızın tamamına uygulama yapacaksanız parmak uçlarınızla masaj yapmanız daha doğru olabilir. Saç uzatıcı yağ olarak badem yağını kullanacaksanız parmak uçlarınıza alın ve saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Bu saç derisini beslerken, ağırlaşan saçlardan kurtulmanıza da yardımcı olur.

Saç Uzatmak

Saç Uzatmak

Saçlarınızın sağlıklı uzaması için sadece saç diplerine bakım yapmanız yetmez. Badem yağı uygulamasını saç uçlarına da yapmayı deneyin. Kırılan saçların onarılmasına da yardımcı olabilen badem yağı hasarı kapatarak saçların yeniden canlılık kazanmasını sağlar. Saç uzatıcı yağ uygulamalarından sonra banyoda saçlarınızı iyice yıkamaya dikkat edin. Aksi takdirde saçlarınızın kısa sürede yağlanıyor olmasından şikâyet etmeye başlayabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.