Boncuk Kaynak Nedir?

Kaynak saç uygulamaları arasında en hızlı ve kolay uygulanabilen yöntem boncuk kaynak yöntemidir. Saçtan diğer kaynak şekillerine göre daha hızlı ve kolay çıkartılması da tercih edilme sebepleri arasında yer alır.

Boncuk kaynak modelleri

Boncuk kaynak modelleri

Boncuk kaynak saç uygulaması yapılacak saçın dolgunluğuna göre normal saça 150 adet, ortalama dolgunluktaki saça 200 adet, aşırı gür ve dolgun saçlara ise 250 adet takılmaktadır. Takılacak boncuk sayısının saç tutamlarının her birindeki ağırlığı ve dolgunluğu önemlidir.

2015 sac kaynak modelleri

2015 sac kaynak modelleri

Boncuk Kaynak Nasıl Uygulanır?

İdeal olarak boncuk kaynak saç için gerekli olan 60-65 cm’lik uzunluğa 0.80 gram olmalıdır. Ancak daha uzun boncuk kaynak saçlar için bu oran 1 grama kadar yükselebilir. 150 adet boncuk kaynak saç uygulamasının yapılması ortalama 1.5 saat sürecektir.

Halka kaynak modelleri

Halka kaynak modelleri

Uzun saçlarınızı kullanırken dikkat etmeniz gereken şey saçlarınızı yıkarken ve kurularken daha titiz davranmanız gerektiğidir. Özellikle fırça kullanırken saçlarınızı birbirine karıştırmamaya dikkat ederseniz uzun süre boyunca kullanabileceğiniz boncuk kaynak saçlara sahip olabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken de başınızı dik şekilde tutarak fazla bastırmadan yumuşak şekilde tercih ettiğiniz şampuan ile birlikte yıkayabilirsiniz.

Halka saç kaynakları 2015

Halka saç kaynakları 2015

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.