Kaynak Saç Bakımı

Kaynak saçların bakımına kendi saçınızdan daha çok özen göstermeniz gerekiyor. Kaynak saç yaptırırken saçlarda çok hafifte olsa bir yıpranma meydana geliyor. Bu nedenle kaynak saç yatırdıktan sonra saç bakımı daha büyük özen gerektiriyor.

saç kaynak

saç kaynak

Yıkamaya Dikkat

Saçlarınızı yıkarken saç diplerinizden saçlarınızı köpürterek ve masaj yaparak çok hafif hareketlerle yıkmanız gerekiyor. Eğer sert hareketlerle saçlarınızı dipten yıkarsanız kaynak yerleri zarar görerek çıkabilir. Bu nedenle çok hafif hareketlerle ve masaj yapar gibi saçlarınızı yıkamanız gerekiyor.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak saçlarınızı belirli bir süre kullandıktan sonra kuaförünüze giderek bakıma aldırabilirsiniz. Bu hem yıpranan saçlarınızın canlanmasını sağlar hem de saç kaynağınızın kullanım ömrünü uzatır.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynaktan sonra saçlarınızı aşırı sıcağa maruz bırakmaktan kaçının. Böylece saçlarınızı sağlıklı bir şekilde daha uzun süre kullanabilirsiniz. Maşa ya da düzleştirici gibi saç şekillendiricilerini kullanıyorsanız, ısısını yüksek derecede uygulamamaya çalışın.

saç kaynak

saç kaynak

Ayrıca saçlarınızı yıkarken aşırı sıcak suyla yıkamamaya özen göstermelisiniz. Çok sıcak su hem saçlarınızın üzerindeki yağ tabakasının sıyrılarak aşınmasına neden olur hem de kaynak yerlerini gevşetebilir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.