Kaynak Saç Temizleme Nasıl Yapılır?

Bayanların saçlarından her zaman bir beklentileri vardır… Bazen saçları kısa kestirmek, bazen saçları uzatmak veyahut bazen de saçların rengini değiştirmek istenir. Böyle bir işlem yapıldığında da saçların bakımı iki katına çıkması gerekir ve saçlara gerekli bakımlar yapılmalıdır.

kaynak saç

kaynak saç

Günümüzde birbirinden farklı modern şekilde saçlara uygulanabilir işlemler vardır. Profesyonel kuaför salonlarından alabileceğiniz hizmetlerden biri de saçlarınıza kaynak saç yaptırmak olabilir.Kaynak saçlar, gerçek saçlarla farkı olmayan ve hatta direkt olarak gerçek saçların saçlarınıza takılmasıyla yapılandırılan bir işlemdir. Bu işlemde kısa saçlı bayanlar, saçlarının uzaması adına işlem yaptırmak sterler.

kaynak saç modeli

kaynak saç modeli

Günümüzde faydalanabileceğiniz yeni bir kaynak saç modelini seçerek saçlarınızı siz de kaynak saç ile yenileyebilirsiniz.Fakat kaynak saç temizlemesi ile ilgili akıllarda genellikle soru işaretleri kalır. Çünkü kaynak saçın temizlenmesi gerçekten zordur. Saç tarama işleminizi yaparken dahi, yumuşak tarak kullanımına ve tarama reflekslerini de yumuşak halde yapmanız gerekiyor.

Kaynak Saçlarınızı Yıpratmaktan Kaçının

Saçlarınızın birbirine girmesini engellemek adına saçlarınızla ilgili temizleme işlemlerinizi her zaman gece yapmanız önerilir. Saçlarınızı yıkayacaksanız eğer, çok sıcak ya da soğuk su değil; ılık su ile yıkamaya özen gösteriniz.

saç kaynak

saç kaynak

Saçlarınızın doğal haliyle kurumasını beklemek, fön makinesi kullanmak yerine doğru işlemdir. Bu nedenle doğal haliyle kurumasını bekleyerek saçlarınızın yanmasını, kırılmasını ve kaynak saçların kopmasını engellemiş olabilirsiniz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.