Kaynak Yaptırmanın Saça Zararı Olur mu?

Uzun ve dolgun saçlara sahip olmak istiyorsanız saçınıza kaynak yaptırabilirsiniz. Kaynak yaptırmanın saçlara hiçbir zararı yoktur. Saç kaynak saçların doğal ve dolgun durması için yapılan bir işlem olup, saçlar için zararlı hiçbir etkisi yoktur.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saçınıza kaynak yaptırmayı düşünüyorsanız profesyonel bir kuaföre yaptırmanız gerekir. Profesyonel kişilerce yapılan kaynak işleminin saç için bir zararı yoktur. Kadınlar arasında kaynağın saçlarda kopmaya ve dökülmeye neden olduğu yönünde yanlış bir düşünce vardır.

saç kaynak

saç kaynak

Saçlar kaynaktan dolayı dökülmez. Dökülme zamanı gelen ve olağan bir şekilde dökülen saçlar, kaynak yaptırıldığında kaynağın içinde kalır. Bu durum saçların kaynaktan dolayı döküldüğü izlenimini uyandırır. Oysa saçlar olağan akışı içinde dökülerek kaynak içinde kalır.

saç kaynak

saç kaynak

Kaynak işlemi saçların kopmasına da neden olmaz. Kaynağın mutlaka yer çekimine göre aşağıya doğru yapılması gerekir. Yer çekimine uygun yapılmayan ters yönde yapılan kaynak can acısına neden olabilir. Bu şekilde yapılan kaynaklar kafa derisine batabilir ve kaşıntı yapabilir.

saç kaynak

saç kaynak

Keratin ve silikon kaynaklar sökülürken kullanılan losyon saçta kepek benzeri bir tortuya neden olur. Ancak bu tortu kalıcı değildir, yıkandıktan sonra kaybolur.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.