Mikro Saç Kaynağa Dair

Gelişen teknoloji ile beraber saç kaynağı alanında da çeşitli yöntemler ortaya çıkar. Dünyadaki son tekniklerden bir tanesi de mikro saç kaynak tekniğidir. Bu yöntemde, şeffaf olan kapsül granülleri ısı ile eritilir ve ince tutamlar halinde saça tutturulur. Saça eklenen tutamlar oldukça ince ve hafiftir.

 Bu nedenle hem kullanışlı hem de sağlıklı bir çizgi izler. Yüksek kaliteli materyaller sayesinde 9 ay kadar süreyle saçta kalabilir. Ayrıca uzman kişiler tarafından yapılan mikro saç kaynak, gerçek saçla ayırt edilemeyecek düzeyde olabilir. Tutamların ince olması sayesinde daha doğal bir görünüm oluşur. Kapsüllerin oldukça küçük ve şeffaf oluşu saçlarla aynı renkte olmasını sağlar ve dokunulduğunda dahi fark edilmeyecek bir şekildedir.

 Kafada batma hissi yaratmaz ve ayrıca her türlü bakım yağları kullanılabilir. Bunun dışında havuz, deniz, solaryum gibi etkenlerden etkilenmesi de görülmez. Tüm saç tiplerine uygulanabilen bu teknik, işlem sırasında veya kullanım sırasında herhangi bir ağrı veya sızıya sebep olmaz. Ayrıca saçları dış etkenlerden koruyarak çok daha çabuk uzamasını sağlar.

Kullanım Şekli

Saçlar istenildiği şekilde toplanabilir veya birçok işlemden geçirilebilir. Düzleştirici, fön, maşa gibi şekillendirme işlemleri yapılabilir, ayrıca röfle, boya veya balyaj gibi uygulamalar da gerçekleştirilebilir.

 Mikro saç kaynağının kullanımında herhangi bir özel bakıma ihtiyaç duyulmaz. Bu yöntem ile saçların uzunluğu veya hacmi arttırılır. Saçlardaki hatalı kesim veya uygulamalar sonucu oluşan hasarlar, bu saç kaynağı yöntemi ile kapatılabilir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.