Saç Bakımının Önemi

 Özellikle kadınlar saçlarının her zaman bakımlı, canlı ve dolgun görünmesini isterler. Ancak saçın yapısı ince telli ve seyrekse bunu yapmak bakım ister. Doğru bakımlar yapıldığı takdirde saça dolgunluk kazandırmak mümkün.

 İnce Telli Ve Seyrek Saçlara Tavsiyeler

– Saç yıkama esnasında saç derisine masaj yapmak saç köklerini harekete geçirir ve saçın canlanmasını sağlar.

– Saçta kırıklar varsa mutlaka alınmalı aksi takdirde saç uçları cansız ve mat görünmeye devam edecektir. Kırıklardan arınmayan bir saçın uzaması veya canlanması mümkün değildir.

saç bakımı

saç bakımı

– İnce telli saçlar çok fazla boyadan kaçınmalıdır. Boya saça en çok zarar veren maddelerin başında gelir ve ince telli saçlar her boyanmada daha da yıpranır.

– Aşırı güneş ışınları saçı kolayca yıpratır. Güneşin fazlasından muhakkak kaçnılmalıdır.

– Sık sık fön çektirmek ince telli saçlar için oldukça zararlıdır. İnce telli saçların kırılması daha kolay olacağından aşırı ısınmaya maruz kaldığında çok çabuk yıpranır.

 Koparak Dökülmeleri Önlemeye Yardımcı Püf Noktalar

Saç dökülmeleri genetik ve sonradan meydana gelen bir takım faktörler sonucu meydana gelir. Ancak saçın sağlığını koruyarak ve düzenli bakımlar yaparak bu dökülmeleri en aza indirmek mümkündür.

Evde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğiniz çeşitli bakım yağlarının kullanımı bu konuda çok büyük yardımcı olacaktır. Özellikle badem yağının saçları besleyici etkisi hemen herkesçe bilinir. Bunun saça haftada 2 kere düzenli olarak uygulanması ciddi anlamda olumlu gelişme kaydettirecektir.

bakımlı saçlar

bakımlı saçlar

Bunun dışında kimyasal şampuanlar yerine organik şampuanların kullanımı tercih edilmelidir.

Saçı çok fazla sıcak suyla yıkamak da saç derisine zarar verir ve koparak dökülmelere sebebiyet verir. Bu nedenle saçlar ılık suyla yıkanmalıdır.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.