Saç Kaynak Çeşitleri ve Özellikleri

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de saç kaynak uygulamaları konusunda oldukça fazla seçenek var. Tutturulma yöntemleri farklı olsa da temelde benzer prensiple saçlarınıza eklenen harici saç tutamları, sizlerin saç konusundaki hayallerinize ulaşmanızı mümkün hale getiren bir özelliğe sahip.

Birçok bayan için adeta bir tutku haline gelen uzun, gür ve sağlıklı görünen saçlar, bu uygulamalar sayesinde gerçekleşme imkânı buluyor. İşin uzmanı olan ellerde bu saç kaynak uygulamalarını yaptıran bayanlar, en fazla birkaç saat içerisinde bambaşka bir görünüme sahip olma şansını yakalıyor.

saç kaynak

saç kaynak

Peki, hangi saça hangi kaynak uygulamasını yaptırmak gerekir? Saç kaynak yaptırmadan önce detaylı bir araştırma yapmak isteyen her bayanın aklından doğal olarak böyle bir soru geçecektir. Tabii ki bu sorunun hemen ardından da, hangi kuaförde saç kaynak uygulaması yaptırmalı diye de düşüneceksiniz. Bu noktada size vereceğimiz tek adres, tabii Atrium Paris Kuaför olacaktır.

En İyi Saç Kaynak Merkezi: Atrium Paris Kuaför

En güzel saçların hayat bulduğu Atrium Paris Kuaför’ün uzman kadrosu, hayallerinizi süsleyen her türlü saç kaynak uygulamasını, sizin saç tipinize ve kullanım amacınıza göre gerçekleştiriyor. Ayrıca saç kaynak boyama, saç kaynak fön ya da saç kaynak bakımı gibi hizmetleri de kusursuz şekilde veriyor.

Atrium Paris Kuaför’de uygulanan saç kaynak çeşitleri arasında; mikro saç kaynak, mikro kapsül saç kaynak, mikro nano extension, keratin saç kaynak ve halka (boncuk) kaynak gibi uygulamalar yer alıyor. Peki bu uygulamalar arasından hangisini yaptıracağınıza nasıl karar vereceksiniz?

kaynak saç

kaynak saç

Eğer siz saç kaynak uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz, bundan sonrasında Atrium Paris Kuaför’ün hünerli ellerine kendinizi bırakmanız yeterli olacaktır. Çünkü alanında uzman olan ekibi ile yıllardır kaliteli hizmet sunan bu kuaförde, size hangi saç kaynak çeşidinin uygun olacağı konusunda zaten yeterli bilgi edineceksiniz. Fakat yine de kendiniz bir araştırma yapmak istiyorsanız, saç kaynak çeşitleri ve özellikleri hakkındaki yazımıza göz gezdirmenizde fayda var.

Mikro saç kaynak uygulaması; tüm dünyada yaygın olarak tercih edilen kaynak çeşitlerindendir. Kaynak saçların ucunda yer alan şeffaf kapsül granüller, işlem yapılacak olan saça tutturulur ve yüksek ısı verilerek sıkıştırılır. Bu sayede kaynak saç tutamlarındaki granüller erir ve işlem yapılan saça sağlam şekilde tutturulmuş olur.

kaynak saç uygulaması

kaynak saç uygulaması

Bu tutamlar, görünmez nitelikte oldukları için doğal ve sağlıklı bir görüntü sağlar. Kullanım süresi ise 6 aya kadar çıkabilmektedir. Tüm saç tiplerine uygulanabilir; hatta kısa saça kaynak yaptırmak isteyenler için ideal bir uygulamadır. Ayrıca takılırken de çıkartılırken de herhangi bir acı hissetmezsiniz. Taraması da son derece kolaydır. Bu teknik, Atrium Paris Kuaför’de yaygın şekilde uygulanmaktadır.

Mikro kapsül saç kaynak uygulaması; diğer kaynak uygulamalarından daha da fazla profesyonellik gerektirir. Bu nedenle, bu konuda uzman olan Atrium Paris Kuaför’e gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Doğru uygulandığı takdirde sizlere rahat bir kullanım sunan mikro kapsül tekniğinde, saç dipleriniz gözükmez ve saçlarınızda yapay bir görünüm oluşmaz. Kullanım ömrü de gayet uzundur. Çünkü normalde kaynak yapılan saçlarınız bir süre sonra uzar ve kaynakları çıkarmak zorunda kalırsınız; ama mikro kapsül saç uygulamasında böyle bir sorun oluşmaz.

Yani saçlar uzasa da kaynaklar kalabilmektedir. Kendi saçınıza ince tutamlar halinde saç takılarak uygulanan mikro kapsül yönteminde, klasik kaynak saçlardaki ayrık tutamlar oluşmaz. Rahatlıkla fön çekilir, taranır ve boyanabilir. Ayrıca yaz aylarında deniz, havuz, güneş gibi etmenlerden dolayı bozulma da yapmaz.

saç kaynak çeşitleri

saç kaynak çeşitleri

Mikro nano extension yöntemi; özellikle Amerika’da çok yaygın şekilde kullanılıyor. Ülkemizde de hatırı sayılır bir uygulama alanı bulmuş durumda. Atrium Paris Kuaför ‘de de uygulanan bu teknik, genel olarak görünmez saç kaynak işlemi olarak tanımlanabilir. Özellikle kaynak yaptırmak isteyip de tutamların tutturulduğu yerlerin sertliğinden şikâyet eden müşteriler için çok uygun bir yöntemdir. Çünkü mikro nano extension daha yumuşak malzeme ile saç kaynağı yapılan bir işlemdir. Bu işlemin, uzman ellerde ve kaliteli kaynak saçla yapılması önem taşır. Örneğin Paris Kuaför’de % 100 doğal insan saçı kullanıldığı ve birinci sınıf işçilik uygulandığı için, mikro nano extension uygulamasından son derece memnun kalacaksınız.

 Keratin saç kaynak yöntemi; çok yaygın ve kullanılması önerilen bir uygulamadır. Çünkü saç tutamlarında yer alan keratin maddesi, tırnaklarda ve saçlarda bulunan ve proteinle aminoasitten oluşur. Dolayısıyla da insan vücudunun yabancılık çekmediği, uyum sağladığı bir malzemedir. Fakat biraz kalın bir yapıştırıcı olduğu için, her saçta iyi görünmeyebilir. Özellikle çok kısa saçlarda, çok ince telli ya da çok seyrek saçlarda kendini belli edeceği için pek tercih edilmemelidir.

Eğer belirli bir uzunlukta, sıklıkta ve kalın telleri olan saçlara sahipseniz, keratin saç kaynak yöntemini Atrium Paris Kuaför’de rahatlıkla uygulatabilirsiniz. Bu saç kaynağının uygulandığı saçlara çok sayıda işlem güvenle yapılabilir. Ayrıca bu kaynaklar, bir süre sonra saç uzayınca da kullanılabildiği için uzun süreli bir kullanım da sağlar. Eğer saçlarınızdan çıkarttırmak isterseniz de yine kuaförünüze giderek, özel bir solüsyon yardımı ile rahatlıkla çıkarttırabilirsiniz.

saç kaynak modelleri

saç kaynak modelleri

Halka (boncuk) kaynak tekniği; aslında adı halka kaynak olan ama herkesin boncuk kaynak olarak bildiği bir saç kaynak uygulamasıdır. Birkaç kez takılıp çıkarılarak kullanılabilen bu kaynaklar, daha ziyade kalın telli ve gür saçlar için uygundur. Bu yöntem aslında basit görünür; ama tecrübe ve profesyonellik gerektirir.

Çünkü bu teknikte, kaynak saç tutamları gerçek saça sıkıştırılarak tutturulur ve eğer uygulama esnasında çok küçük bir hata yapılırsa, saçınızın kopma riski doğabilir. Bu noktada, saç kaynak uygulamaları konusunda uzman bir marka olan Atrium Paris Kuaför’ü sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz. Burada yaptıracağınız boncuk kaynağın bakımı için de yine aynı adreste ücretsiz hizmet verildiğini de hatırlatmak isteriz. En fazla 3 ay kullanılabilen boncuk kaynakların bakımı da yine üç aylık süreç içinde ücretsiz olarak verilmekte.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.