Saçlarınızın Uzamasını Engelleyen Nedenler

Saçlar, vücuda alınan besinlerle doğru orantılı olarak uzar. Gürleşmesi ve canlılığı da bu duruma bağlı olan saçlarınız eğer doğru beslenirseniz ayda bir santim uzar. Yılda 12 santime tekabül eden bu uzunluk hiçte azımsanmayacak bir uzunluktur.

saçın uzamasını engelleyici nedenler

saçın uzamasını engelleyici nedenler

Hasta olduğunuz zaman teniniz her zamankinden daha solgun ve bitkin görünür. Saçlarınızda bu dönemde cansız ve mat görünebilir. Köklerinin vücudunuza bağlı olduğu saçlar ufak dokunuşlarla kendine gelebilir.

Saçlarınıza Mucizevi Dokunuş

Canlılığını yitirmiş ve uzamayan saçlarınız varsa, kısa süre önce hastalık geçirmiş, saçlarınıza boya uygulaması yaptırmış ya da saçlarınıza gerekli bakımı yaptırmadığınız için saçlarınız küsmüş olabilir. Bu tip saçlar canlı görünmez, şekil almaz ve size rahatsızlık verir. Bu nedenle saçlarınız sizin hoş görünmemenize neden olur.

saç bakımı

saç bakımı

Saçlarınızı canlandırmak istiyorsanız bakım yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Düzenli olarak bakım yapmalı, yıkamalı ve kırıklarını aldırmalısınız. Saçlarınıza biraz boya uygulaması yaptırmamanız canlılığına kavuşmasında yardımcı olacaktır. Saçlarınızın güzel ve dolgun gözükmesini sağlayacak şampuanlar ve bakım kremlerini kullanmayı da ihmal etmeyin.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.