Saç Kaynak Nasıl Yapılır?

Pek çok kişinin merak ettiği konulardan biri de kaynak saçlardır. Herkesin bu konuda az da olsa bilgisi var. Ancak tüm detaylarıyla kaynak saç uygulamasını öğrendiğinizde siz de hemen saçlarınızı bu yöntemle uzatma kararı verebilirsiniz. En çok merak edilen soru saç kaynak nasıl yapılır olduğundan bu soru ile başlayalım.

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Kaynak Saç Uygulama Yöntemleri

Saç kaynak işleminin nasıl yapıldığı, hangi yöntemin kullanıldığına göre değişir. Eğer halka ya da boncuk olarak adlandırılan kaynak yöntemi tercih edilirse, kaynak saçlar küçük bir aparat yardımı ile doğal saçlara eklenir. Bu yöntemde yapıştırma değil, sıkıştırma usulü ile ekleme yapılmaktadır. Diğer yöntemlerde ise yapıştırma usulü ile kaynak saçlar kişinin kendi saçlarına eklenir.

Yapıştırmada kullanılan malzemeler ise değişkenlik gösterir. Keratin saç kaynakta keratin adlı ve insan vücudunda da bulunan bir yapıştırıcı malzeme tercih edilir. Saçın ucuna ve kaynak saçın da üst bölümüne az miktarda keratin sürülür ve saç yapıştırılır. Kaynağın kullanım süresi bittiğinde de özel bir solüsyon kullanılarak kaynak saçlar kişinin kendi saçından ayırılır.

Sac Kaynak Nasil Yapilir

Sac Kaynak Nasil Yapilir

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.