Yağlı Saçlardan Kurtulmak İçin Yapmanız Gerekenler

Yağlı saç,  görsel açıdan önemli bir sorundur.Yağlı saçlar ne yazık ki ne kadar yıkarsanız yıkayın gün sonunda yağlı bir görünüme bürünerek sorun haline geliyor. Saçlarda önemli bir sorun olan yağlanma sorunu önlem alınarak sorun olmaktan çıkabilir. Bu noktada ne yapmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Saç Bakım

Saç Bakım

Saçlarımız Neden Yağlanır

Saçlarda ortaya çıkan yağlanma probleminin temel olarak iki nedeni vardır. Birincisi ve en önemlisi saç derisinde kıl köklerine bağlı bulunan yağ hücrelerinin gereğinden fazla yağ üretmesidir. İkinci sebep ise biraz hijyen sorunudur. Saçların yeterli aralıklarla yıkanmaması da saçta yağlanma problemine neden olur.

Saç Bakım

Saç Bakım

Yağlı saçları kontrol altında tutmanın en basit yolu günlük yıkamaktır. Bu konuda doğru bilinen yanlışlardan birisi de saçın her gün yıkanmaması gerektiğidir. Aksine yağlanma problemi olan saçların günlük fazla yağ ve kirden arındırılması gerekir. Saçın yağa ihtiyacı vardır doğrudur ama fazla yağa ihtiyacı yoktur. Bu nedenle saçların günlük yıkanması yağlanma problemi ile baş etmede önemlidir.

Saçınızda yağlanma problemi varsa bir dermatoloğa başvurarak saç deriniz ve saçlarınız için uygun olan şampuan hakkında bilgi almalısınız.  Bu tür şampuanlar yağlanmayı önlemez ancak saçta biriken yağ tabakasını temizleme özelliğine sahiptir.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.