Isı Kullanmadan Kıvırcık Saç Yapmak

Saçlarınıza bukleler kazandırarak çok daha çekici bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçlar arada bir de olsa değişiklik ihtiyacınızı da karşılar. Elbette saçlara bukle kazandırmanın en kolay yolu maşa kullanmak oluyor. Ancak ısının saçlara çok ciddi zararlar verdiği de biliniyor. Bu yüzden ısı kullanmadan saçlarınızı nasıl kıvırcık yapabileceğinizi aktaracağız.

Saçlara Isı Kullanmadan Bukle Kazandırmanın Yolu

Eski bir tişörtünüzü ince şeritler şeklinde kesin. Saçlarınız ıslakken tutam tutam bu şeritlere dolayın ve bu şekilde kurutun. Saçlarınızı açtığınızda muntazam bukleler olduğunu göreceksiniz. Ayrıca şeritlerin kalınlığını da dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ne kadar kalın şeritler keserseniz bukleler de o kadar geniş olacaktır.

Bu arada sosis bigudilerin de aynı işlevi gördüğünü belirtelim. Elinizle kolayca sosis bigudileri bükebilirsiniz. Saçlarınıza sardıktan sonra bükerek sabit kalmalarını sağlamanız kıvırcık saçlara sahip olmanız için yeterli olacaktır. Saçlarınızdaki buklelerin gün boyunca düzgün duruşunu korumasını istiyorsanız tişört şeritleri ya da bigudiler ile akşam sarın ve bu şekilde uyuyun. Sabaha kadar beklemeleri halinde muntazam bukleler elde etmiş olursunuz.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.