İpeksi Saçlar İçin Önemli İpuçları

“Çok güzel saçlarınız var” sözünü duymak her kadının hoşuna gider. Gür, kuvvetli, pırıl pırıl saçlara sahip olmak bazen bir şans olsa bile saç bakımını ihmal etmeyerek böyle bir sonuca ulaşmak mümkün olabiliyor. Masal kahramanı Rapunzel’in o dillere destan saçları için herhalde epeyce uğraşması gerekiyordu. İpek gibi güzel saçlara sahip olmanın ilk yolu şüphesiz  temizlik. Saçları her gün yıkamaktan ziyade gerektiğinde yıkamanın daha iyi sonuç verdiğini de belirtelim. Yağlı saç tipiniz varsa durum farklı olabilir.

bakım

bakım

Kuru Saça Şampuan Sürmeyin

Saçlarınızı yıkarken dikkat etmeniz  gereken bir iki  nokta var. Şampuan ve saç kreminin ayrı ayrı kullanılmasını bütün kuaförler belirtiyorlar. İkisi bir arada ürünler tercih edilmiyor. Yıkarken de saçlarınızı önce ıslatın, şampuanı sonra uygulayın. Yani doğrudan kuru saça şampuan sürmeyin. Ve 30 saniyeden çok köpürtme ve ovalama işlemi yapmayın. Özellikle saç diplerinin kuvvetle ovalanması daha iyi sonuç vermiyor. Yani uzun süreli yıkamakla saçlarınızı daha temizlik yapmıyorsunuz.. Şampuanı ve kremi yumuşak hareketlerle kullanın.

saç kaynak

saç kaynak

Saçların yıkanmasına dair hatırlamanız gereken bir diğer nokta saç kreminin diplere değil, uçlara sürülmesi. Durulamak hepsinden önemli. Şampuan veya saç kremi iyice durulanmazsa saçlarda kalan kalıntılar mat bir görünüme neden olabiliyorlar. Elektriklenmeye karşı da plastik tarak ya da fırça kullanmayın. Boşuna saçlarınız kabarmasın. Fön çekme işlemini ise çok sıcak ile yapmayın. Gerektiği kadar ısı kullanın.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.