Saçınızı İçten Dışa Besleyin

Güçlü, parlak ve sağlıklı saçlar için hangi yiyecekleri yiyebilirsiniz? Güvenli şampuan, saç kremi ve şekillendirme ürünleri kullanıyor musunuz? Cildiniz en büyük organdır. Saçınıza sürdüğünüz her şey, baş deriniz aracılığıyla kanınıza karışır. Saçınızı hem içten hem dıştan besleyin, nazik olun ve en önemlisi onları sevin!

Saç Dostu Gıdalar Nelerdir?

Saçlarınız proteinlerden oluşur, tüm gerekli amino asitlerin daha güçlü hale gelmesine ve daha parlak büyümesine yardımcı olur. Omega 3 yağ asitleri ve chia tohumu, kenevir tohumu ve keten tohumu gibi tüm temel amino asitleri olan besinleri tüketebilirsiniz. Salatalık, lahana ve kerevizde bulunan silika, saçların bölünmüş uçlarını önleyen elastikiyetini arttırmak için harikadır!

Beslenme uzmanları, sağlıklı, güçlü ve parlak saçlar için kritik olan A vitamini, C vitamini, demir içeren çok koyu yapraklı yeşillikleri yemeyi öneriyor. Ayrıca çok fazla baklagil tüketmenizi de tavsiye ediyor. (Kırılgan saçlar genellikle fasulyede bulunan biyotin eksikliğinden kaynaklanır.) Doğal yağlar, lavanta, biberiye gibi bitkiler, meyveler ve sebzelerden gelen doğal özlerle kokulandırılmış saç bakım ürünlerini seçin.

 
 
 
 
 
 
 

Copyright © 2024 Saç Kaynak. Tüm Hakları Saklıdır.